in

5 epických SEO nástrojů zadarmo

SEO aplikace, se kterými pracují odborníci

5-epickych-seo-nastroju-zadarmo

SEO nástroje o jejichž existenci možná nevíte

SEO webu chce zlepšit snad každý. Tedy každý, komu jde o to být dohledatelný ve vyhledávačích. Hledáte užitečné aplikace pro analýzu? Jste tu správně.

Optimalizace webu je nekončící proces a proto je vhodné si dlouhé hodiny analýz, usnadnit šikovnou aplikací, která za vás udělá těžkou práci. A co kdyby byla ještě k tomu zadarmo?

1. Screaming Frog SEO Spider Tool

„Řvoucí žába“ je velmi silný SEO nástroj, kterým zjistíte co webovým stránkám přesně chybí. Verze zdarma dokáže projít maximálně 500 stránek. Screaming Frog velmi mocný nástroj i ve verzi zdarma, protože toto velkorysé omezení postačí většině menších webů.

screaming-frog-seo-spider-tool
Ke stažení zde: https://www.screamingfrog.co.uk/

2. Xenu’s Link Sleuth

Xenu’s Link Sleuth umí projít web a detekovat nefunkční odkazy. Mohou to být odkazy na stránky, obrázky, rámečky, pozadí, CSS, skripty a applety, které nefungují. Výsledkem je kontinuálně aktualizovaný report, který můžete filtrovat na základě různých kritérií. Velmi přehledný a silný nástroj pro kontrolu narušení odkazové struktury.

xenu-link-sleuth

Ke stažení zde: http://home.snafu.de/tilman/xenulink.html

3. Open Site Explorer (MOZ)

Open Site Explorer je jeden z nejužitečnějších nástrojů od MOZu. Tento nástroj umí změřit zpětné odkazy, zjistit příležitosti a hrozby v odkazech. Novinkou je metrika SPAM skóre, díky kterému můžete odhadnout, zda je váš web v nebezpečí a mohl by být penalizován za podezřelou SEO aktivitu. Nástroj je zadarmo s omezeným počtem testů za den.

moz-logo
Online SEO nástroj: https://moz.com/researchtools/ose/

4. Síla SEO – český online SEO test

Nejrychlejší a nejpodrobnější SEO nástroj v češtině, který spolehlivě oskenuje hlavní stranu webu a vyhledá případné chyby. Všechny doporučení jsou ručně psané a aktualizované. Některé detekované chyby obsahují přímé odkazy na SEO návody. Nástroj je kompletně zadarmo. Výsledný report lze stáhnout v PDF.

logo-silaseo

Online SEO nástroj: http://www.silaseo.cz/

5. MobiOpti – test webu na mobilu a tabletu

Je vaše stránka připravena pro mobilní uživatele? V tomto online testu zjistíte, jak se chová vaše stránka na malém displeji mobilního telefonu, nebo tabletu. Funguje pro testování responzivní verze webu. Možnost zaujmout mobilní návštěvníky je velkou příležitostí k optimalizaci uživatelské přístupnosti a mobilní SEO.

mobiopti

Online SEO nástroj: http://www.mobiopti.cz/

Co si o tom myslíš?

0 points
Upvote Downvote

Komentáře

    • Pro analýzu klíčových slov používám nejdřív selský rozum a konzultaci s klientem a jeho konkurencí (jako falešný zákazník se lecos dozvím). Pak může následovat návrhy klíčových slov v Adwords. Je ale potřeba hledat i okolní „zdálnivě“ nesouvisející klíčová sousloví, jako v případě klienta co chtěl cílit na „svatební dekorace“ a já objevil, že nikdo moc necílí na „plán svatby, rozpočet svatby, harmonogram svatby, zásnuby a jak na zásnuby“. Tyto klíčová slova předchází nákupu, takže zde ani není konkurence v PPC kampaních a konkurence je na ně slepá. Pak asi klasika AWR, MOZ Pro Analytics, odposlech vyhledávacího pole na webu a jak říkám, nejlépe mi pomůže selský rozum. Pro rozsáhlé návrhy klíčových slov bych asi použil jiný nástroj, než které běžně používám a data pak zpracoval v Open Refine, kterým bych se musel ještě prokousat. Ale něco jsem už viděl na Markeťáci na Vysočině, tak věřím, že to je účinný způsob pro klíčovku. Taky jsem slyšel něco o Marketing Miner, ale ještě jsem to nezkusil. Máš zkušenost?

Loading…

0

Comments

0 comments