Blog

50 log světových značek – dříve a dnes

50-logotypu-velkych-znacek-vyvoj-loga

Evoluce v logotypech světových značek

Přestože zásah do loga je vážná změna u zavedených značek, která musí probíhat s nejvyšší opatrností, u velkých značek se čas od času provádí. Nejvíce drobných změn v ČR provádí značka “Radox”.

krupkyČastá a výrazná změna v logotypu negativně ovlivňuje prodejnost, např. u křupek, které známe ještě za komouše (na obrázku vlevo). Kdyby tato firma změnila design obalu, okamžitě ztratí emoční vztah, který se k této značce vytvořil.

V případě změny obalového designu by se firma vzdala znamenité konkurenční výhody a v podstatě by se vrátila zpátky na start.

A jak je to u světových značek?

Obří značky se nebojí změn, můžeme si vzpomenou na nedávnou změnu loga Google, nebo téměř týden starou změnu loga Instagramu. Podívejme se ale hlouběji do historie.

Níže si můžete prohlédnout loga, která byla na samém počátku světoznámých značek a jak vypadá jejich vzhled dnes. U mnohých se můžete uklidnit a přestat tak horentně řešit to svoje logo, protože časem se to může ještě mnohem vylepšit a tyto firmy to dotáhly daleko i s na první pohled nedokonalým logem.

50 logotypů světových značek – evoluce v designu

Zdroj: boredpanda

[envira-gallery id=”957″]

Napište do komentářů, u kterého loga došlo k nejvíce dramatické změně.