Blog

Facebook Graph Search a Live Video – WordCamp Praha 2017

Facebook Graph Search a Live Video bylo hlavní téma mé přednášky na konferenci WordCamp Praha 2017. Názorně jsem ukázal, jak lze Facebook využít pro propagaci i pro průzkum konkurence.

Facebook Graph Search

Facebook Graph Search je alternativní nástroj pro analýzu specifických situací na Facebooku. Lze například zjistit, kterých skupin se účastní fanoušci vaší konkurence, objevíte, které další stránky mají rádi a kde se zdržuje specifická skupina uživatelů. Můžete vyhledávat na základě profesí, věku, pohlaví a dalších parametrů.

Lze také srovnávat a vyhledávat na úrovni společných množin. Napřiklad v jakých dalších skupinách se zdržují fanoušci, kteří lajkují současně dvě konkurence, nebo dva podobné produkty. S Facebook Graph Search si jde hezky vyhrát, ale je potřeba mít Facebook přepnutý do angličtiny (English US), jinak vyhledávací dotazy nebudou fungovat.

Facebook Live video

Facebook Live video je můj oblíbený formát a velmi rád se natáčím živě pro své fanoušky. Živá videa jsou autentická a mají silný vliv na získání a udržení pozornosti. Navíc je lze streamovat z mobilního telefonu, takže můžete natáčet prakticky kdekoli, kde máte přístup k internetu.

Facebook Live video lze využít k budování osobní značky a nebo k propagaci lidí, prostor, záměrů, nebo jako diskuzní platforma s fanoušky. Díky Facebook Live videím máte možnost vysílat exkluzivně, stejně jako to známe u živého vstupu v TV. Staňte se na chvíli redaktorem denních zpráv vašeho života a využijte Facebook Live video!

Líbí se ti moje marketingová show? Odebírej videa!
http://bit.ly/ZeptejSeFilipa