Blog

Google a Youtube nejede! Výpadek jsem zachytil živě na video

google-vypadek-youtube-nejede

Google a Youtube nejel v celé České republice

Zrovna se připravuji na večerní Facebook Live stream a najednou mi nefunguje Gmail. Počkám minutu, dvě, pět.. a už mi píše i kamarád, že mu to nejede. Pohotově zapínám Facebook Live video a zdravím své fanoušky. Lidé se začínají hromadně připojovat a tak hledám bližší informace co se děje.

Mrkněte na video z živého vstupu od první chvíle výpadku a po nahození. Během videa testuji ping a testuji shozené domény, jako Google.cz, Google.com, Youtube.com, nebo třeba Snapchat.com. Vše dole téměř 2 hodiny.

Odkaz na video o výpadku Google!

google-a-youtube-nejede-facebook-live

Video jsem sdílel na oficiální Facebook stránku Googlecz!

Google se k celé události vyjádřil pouze na svém Facebooku a to touto krátkou větou:

googlecz-o-vypadku-v-ceske-republice

To ovšem zůstalo po celou dobu výpadku neměnné. Navíc tato informace nebyla uvedena ani na Twitter účtu, kde bych podobné informace o vývoji výpadku očekával. Takže jsem si musel pomoci sám a sdílel jsem své streamované Facebook Live video pod jejich komentářem. A co se nestalo. Za chvíli jsem měl 246 připojených uživatelů co sledovali vývoj se mnou. Video si snadno nastřádalo přes 7 tisíc zhlédnutí za pár hodin po odvysílání.

Kde je moje video nyní?

Je již den po výpadku a moje video stále visí na oficiální stránce GoogleCZ, která má mimochodem přes 21 milionů fanoušků. Takhle se dělá reklama ???? Díky za sledování, kdo jste přišli na můj Live Stream a ti co na této historické události nebyli, mám pro vás video.

Finální statistiky