Blog

Jak ukončit automatické platby přes PayPal

edarling-seznamka-automaticke-prodlouzeni

Seznamka eDarling

Tuto seznamku jsem poprvé viděl v TV reklamě a následně se tam dva z mých známých zaregistrovali. Jeden si seznamku pochvaluje, ten druhý platil pomocí PayPal účtu a je nespokojený s tím, jakým způsobem mu seznamka automaticky prodloužila další období, přestože s tím nesouhlasil a svůj nesouhlas vyjádřil s dostatečným předstihem přes jejich administraci.

Na seznamku eDarling jsem se včera zaregistroval

Po vyplnění celkem podrobného psychotestu jsem dostal přístup do seznamky s jasnou výzvou k zaplacení nějakého předplatného, protože bez toho je mi ten jejich free účet k ničemu. Fotky uživatelek jsou skryté a dokonce si nepřečtete ani zprávu, kterou vám dívky zašlou. Systém vám ale velmi rád sdělí, že nějaké zprávy čekají na přečtení a stačí si jen zaplatit členství. Hmm, zajímavá motivace. Očividně zvědavost funguje, takže po projití 15 minutovým testem má člověk pocit, že když už se dostal tak daleko, tak si to zaplatí.

Jak zaplatit eDarling seznamku přes PayPal

Tento návod se bude týkat hlavně těch platebních metod, které mohou před-schvalovat automatické strhávání dalších plateb, což PayPal umí. Tady se pak nachází prostor pro opakované automatické prodloužení plateb, stejně tak, jako vám může Facebook strhávat penízky za promované příspěvky a vy nic nepotvrzujete ani nic nezasíláte, ono se to prostě strhne bez vaší asistence.

Po zaplacení seznamky je automaticky nastaveno automatické prodlužování členství

Na screenu je vidět, že po mém přihlášení je aktivováno prodlužování členství. To lze ale údajně zrušit již z tohoto výpisu. Kliknul jsem tedy na “Své členství můžete vypovědět zde“.

01

Dostáváme se do dalšího mega seznamu možností

eDarling chtějí zjistit, proč už nechcete automaticky prodlužovat členství. Zvědavost je nyní na jejich straně, jedná se o jejich business. Zaškrtnul jsem tedy možnost, že si nepřeji, aby se VIP členství automaticky prodlužovalo.

02

Seznamka žadoní

Fakt, že nehci automaticky prodlužovat členství seznaku připraví o vysávání dalších poplatků a to samozřejmě negativně ovlivňuje jejich výnosy. Takže mi ještě znovu opakuje výhody, které získám, což hodnotím kladně, je vždy dobré výhody a USP opakovat. Vyplním heslo a svou volbu potvrdím. Automatické platby by se pak měli ukončit. Ale… skutečně tomu tak bude?

03

Vypadá to, že jsem automatické prodloužení zrušil

Realita v platebním účtu u PayPal je ale jiná. Tam bude možnost pro automatické platby stále otevřena.

04

Přihlásím se tedy do účtu na PayPal

PayPal totiž změnil zase místo, kde se automatické platby zobrazují a jdou měnit. Už to nenajdete v sekci “Money” jako to bylo obvyklé, ale musíte jít přes Profile – Profile and settings.

1

My money a preapproved payments

2

eDarling aneb krycí jméno Affinitas GmbH

Tady je to místo, které může být vaší achilovou patou. Seznamka si může sáhnout pro peníze a automaticky vám může prodloužit členství na další období. Následně už si můžou vymyslet cokoli. Že to byla chyba jejich systému, apod. Hodně lidí to řešit nebude, protože dohadovat se s jejich helpdeskem v Německu není zrovna rychlé. Takhle si mohou podobné firmy (a netýká se to jen toto příkladu s eDarlingem) vydělat extra peníze za poplatky, které lidi zaplatí (strhne se to zcela automaticky) a nebudou to chtít řešit.

3

Zrušíme tedy automatické platby přímo z autority PayPal

Když jsme už automatické platby zrušili přes administraci eDarling, proč by měli mít natažené prsty na naši kartu u PayPalu? Zrušíme to následovně.

4

5

Automatické prodloužení zrušeno – teprve nyní

Ano, až teprve nyní máte jistotu, že vám seznamka eDarling samovolně neprodlouží členství a nestrhne si za to svůj poplatek na další období. Přístí takovou transakci budete muset vědomě potvrdit.

6

Otázka závěrem

Napište mi do komentářů, zda byste řešili situaci, kdyby vám provozovatel online portálu automaticky strhnul peníze na další období. Psali byste email jejich německému helpdesku kvůli pár stovkám, nebo byste nad tím mávli rukou a dál to už neřešili (účet např. zrušili).

Pokud budete chtít využívat jakoukoli online službu a platit ji jen na jedno období, zatáhněte jim kohoutek i ze strany PayPal účtu. Je to jistější.

Díky za dočtení až sem 🙂