Blog

Konzultace a mentoring

Chceš-li se posunout v podnikání na další level a třeba i přeskočit slepé uličky, které na tebe čekají. Je skvělým nápadem obrátit se na někoho, kdo si již touto cestou prošel.

Cestou může být konzultace, nebo mentoring plán

Co bude pro tebe nejlepší cestou nedokážu dopředu hned říct, ale hodně mi o tom prozradí tvůj cíl.

Konzultace je dobrá na akční tipy

Zpravidla se konzultace odvíjí od aktuální potřeby něco vyřešit, nebo dojít k nějakému závěru. Zpracovat návrh webu, udělat revizi analýzy, zkritizovat web a navrhnout vylepšení, podívat se na výkon reklamních kampaní a navrhnout změny, apod. Je to taková selsky řečeno – porada s odborníkem před přijetím nějakého důležitého rozhodnutí.

Konzultant tobě nebo tvému týmu pomůže dosáhnout výsledku, který hledáš, tím, že bude pracovat s tebou nebo za tebe, abys dosáhl změny a/nebo výsledku, po kterém toužíš.

Mentoring má 3 fáze a je dlouhodobý

Mentor je moudrý a důvěryhodný průvodce a rádce. Mentor je učitel, který sdílí své zkušenosti a zároveň posouvá mentorovanou osobu do vyšších řad. Kouč nemusí být nutně odborníkem na problematiku o kterou se jedná, aby pomohl rozvíjet klienta. U mentora se odborné znalosti a zkušenosti očekávají.

Mentor podporuje a vede klienty k rozvoji v oblasti, která je zajímá, ve které mohou přirozeně vyniknout, ale i tam, kde k úspěchu potřebují něčí pomoc a podporu. Mentorský vztah je založen na vzájemné spolupráci dvou rovnocenných partnerů.

První fáze je analytická

Dochází k analýze problému, pochopení kontextu, nastavení cílů, zdravé zpochybňování zaběhnutých pořádků.

Druhá fáze je syntetická

V této fázi vznikají návrhy na to, co by se mělo dělat jinak, co by se mělo přestat dělat, co by se mělo začít dělat nově.

Třetí fáze je exekutivní

V této fázi se věci uvádí do pohybu a mentor dohlíží nad jejich zavedením.