Blog

Marketingová agentura se zvučným jménem

pan-lorenc

Marketingovou agenturu z Prahy nebo z Brna? Je to jedno?

Pointa tohoto článku spočívá v tom, že není zdravé nechávat všechnu zodpovědnost na někom druhém. Ať už se jedná o tvorbu webu, zhotovení marketingových kampaní, nebo SEO. Každý klient by si měl dopředu zjistit minimálně o co jde, co je a co není možné tak, aby zbytečně nenaletěl, stejně jako kdyby si úplný laik šel kupovat auto sám.

Často se mi v praxi stává, že mě kontaktují podnikatelé, kteří nejsou spokojeni s kvalitou služeb marketingových agentur a uvádí nejčastěji tyto dva důvody:

  1. “Stálo nás to mnoho peněz, ale výsledek jsme za dva měsíce neviděli.”
  2. “Oni nám poslali měsíční report prací na dva řádky, kde bylo jen uvedeno na jakých jsme pozicích.”

Nejčastější příčiny neshod Agentura Vs. Klient

  1. Předčasné vyhodnocování kampaní. Agentura klienta předem dostatečně neinformovala, kdy se reklama začne projevovat v přibývajících zakázkách. Typické u produktů nových a dražších, se kterými se klient nejprve musí seznámit, přemýšlet o nabídce, připustit si, že takový produkt by se mu hodil, zase přemýšlet a následně se rozhodnout – a to někdy trvá – zvlášť u firem, které jsou na trhu méně známé.
  2. Nedostatečné ověření způsobu práce agentury ze strany klienta. Podnikatelé jsou často tak líní, že uvěří zvučné nabídce, na kterou jim agentury nasadí hezkou slevičku a už se méně zajímají o to, co za lidi jim práci na jejich propagaci bude zpracovávat. Většinou se uvidí s usměvavou obchodní zastupitelkou, která jim vše slíbí, ale na papíře se vám k ničemu velkému neupíšou. Pokud si vybíráte agenturu podle zvučného jména, můžete dopadnout jako další oběť zneužité důvěry. Raději si k takovému výběru pozvěte odborníka, kterému věříte. Dát pár tisíc odborníkovi je lepší, než desítky tisíc vyhodit oknem za špatně odvedenou práci agentury.

Sbírejte informace z ověřených zdrojů

Každý podnikatel by si měl zjistit alespoň základy. Ti, kteří již odebírají marketingovou show ZeptejSeFilipa vědí, co je a co není reálné splnit ze strany agentur. Sledujte marketingovou show ZeptejSeFilipa na Youtube.

Co je nejlepší marketing?

Určitě bych mohl najít více příčin a důsledků neshod. Důležité je, umět se spolehnout na toho správného partnera. Ať už se jedná o agenturu, nebo živnostníka. Ten nejlepší marketing je ten, který si můžete udělat sami, protože kdo jiný než vy (majitel firmy – hlavní jednatel), by měl rozhodovat o tom, co je pro vaše podnikání nejlepší?

Napište do komentářů, čeho se nejvíce obáváte při výběru agentury, která by pro vás měla dělat marketing.