Blog

Proč nikdo nečte studené e-maily

Viděl jsem už stovky emailů, které zasílají jednotlivci i velké společnosti disponující milionovými rozpočty do marketingu.

Důvodem, proč vaše e-maily nikoho nezaujmou, může být například:

Dlouhé čtení

Vyzkoušejte raději e-maily, které mají délku 300-500 znaků, nebo 2-4 věty.

Složité k pochopení

Popište jen jednu, nebo dvě výhody produktu. Vyhněte se žargonu a hlubokých myšlenek. Nabídněte obsah, kterému čtenáři snadno porozumí a bude jednoznačný.

Komplexní a osobní otázky

V e-mailech nezkoušejte vyzpovídávat čtenáře otázkami typu: “Jaký marketingový problém potřebujete vyřešit?”. Ve studeném e-mailu chcete navázat kontakt, rozvinout diskuzi. Čím jednodušší otázku dáte, tím více odpovědí obdržíte.

Nejasná výzva

E-mail s výzvou “Ozvěte se a my vám rádi pomůžeme.” je k ničemu. Místo používání vět  typu “Budeme se těšit na vaši reakci” raději napište “Hodil by se vám tento čtvrtek ve 14 hodin pro 5 min hovor?”.

Ostýchání v odesílání

Nebojte se odeslat další emaily, pokud jste nedostali odpověď na první. Stává se, že první e-mail zaujme napůl, ale nevyvolá reakci. Nebo se na nabídku jen zapomene. Další e-maily už mohou iniciovat reakci a ještě vám mohou příjemci poděkovat za připomenutí (ovšem při kvalitě, kterou často vidím v e-mailech je to spíš raritní úkaz).