Blog

SEO a 301 redirect: 2. díl

seo-a-redirect-301-2dil

SEO a redirect 301

Pro ty, kteří čtou tento článek jako první a nečetli SEO a 301 redirect: 1. díl, vysvětlím stručně o co jde. Od začátku roku 2016 jsem provozoval tento web na doméně http://www.zeptejsefilipa.cz (dále jen web A) a dne 6. 6. 2016, jsem koupil doménu https://zsf.cz (dále jen web B), na kterou jsem vše z původního webu přesunul. Použil jsem přesměrování 301 a nyní měřím, co se stane s pozicemi ve vyhledávačích u obou webů.

Postupy a pády pozic po přesměrování domény

V předchozím článku jsem publikoval skeny pozic ke dni 14. 6. 2016. Dnes je 22. 6. 2016 (o 8 dnů po redirectu na web zsf.cz) a já se rozhodl již napsat druhý díl tohoto seriálu, protože se již dějí první změny pro SEO u nové domény. Pojďme rovnou k věci:

Google Webmaster Tools

GWT postupně indexuje další stránky + obrázky, které jsou nyní na webu, což je příjemná zpráva. Průběžně zadávám resubmit sitemap.xml, abych si stav indexu mohl zkontrolovat.

submit-sitemap-google-webmaster-tools

Google pozice webu (A)

U webu (A) dochází k očekávanému stavu ztráty několika pozic díky trvalému přesměrování na nový web (B). Zatím se stále drží pozice na brandový výraz “zeptejsefilipa”, což si vysvětluji tím, že předchozí web (A) měl v pospisu Title tagu tuto složeninu a nový web (B) má pouze brand dovětek zkráceně ZSF.CZ.

seo-pozice-zeptejsefilipa

Google pozice webu (B)

U nového webu zsf.cz se již objevují zachycení na brandová klíčová slova (zeptejsefilipa, zeptej se filipa), ale také na některá cílená klíčová slova podstránek. Radost mi udělalo klíčové slovo “marketingový trychtýř”, které se na novém webu zachytilo na 12. pozici, což u původního webu nebylo nikdy lepší než 17. pozice. Pokud bychom tento úkaz sledovali u více klíčových slov, dalo by se domnívat, že redirect 301 ještě navíc pomůže v SEO, ale beru tento stav jako důsledek běžné fluktuace pozic.

google-pozice-22.6.2016zsf-cz

Když je v obrázku uveden symbol zeleného plus, jedná se o získání úplně nové pozice, na kterou web nebyl dosud vidět. Porovnával jsem období 8 dnů zpět od posledního měření.

Seznam pozice webu (A)

seznam-pozice-zeptejsefilipa

Opět očekávaný stav u Seznamu. Pozice se zatím nevzpamatovali, takže zde žádné dramatické sestupy nejsou a starý web (A) je stále vidět.

Seznam pozice webu (B)

seznam-b

U seznamu stále žádné změny, pouze jakýsi sestup vlivem běžné fluktuace. Zatím nic zajímavého k vidění.

Autorita domén podle Open Site Explorer

Autorita domén se z posledního měření nezměnila.