Blog

SEO a 301 redirect: 4. díl

seo-a-redirect-301-4dil

Jaký je stav SEO měsíc po přesunu domény?

Pro ty, kteří čtou tento článek jako první a nečetli od prvního dílu: SEO a 301 redirect: 1. díl, vysvětlím stručně o co jde. Od začátku roku 2016 jsem provozoval tento web na doméně http://www.zeptejsefilipa.cz (dále jen web A) a dne 6. 6. 2016, jsem koupil doménu https://zsf.cz (dále jen web B), na kterou jsem vše z původního webu přesunul. Použil jsem přesměrování 301 a nyní měřím, co se děje s pozicemi ve vyhledávačích u obou webů.

Co na to Google u webu (A)?

Porovnávané období je ode dne přesunu a aplikování redirectu do dnešního dne.

Přesněji od 6. 6. 2016 do 7. 7. 2016 (platí pro všechny statistiky níže).

Web (A) očekávaně ztrácí pozice na redirectované stránky, které drželi klíčová slova. Např. Firemní twitter, facebook návštěvnost, chyby na webu, stádia nákupního procesu, marketingový trychtýř.

2016-7-7-seo-zeptejsefilipa.cz-mesic-po-presunu-domeny-google

Výsledek SEO u webu (A) na Seznamu

Pozoruhodná situace u Seznamu, kdy je web již měsíc po redirectu 301, nicméně stále exceluji v tomto vyhledávači na klíčové slova přesunutých článků. Jedná se hlavně o stádia nákupního procesu, marketingový trychtýř, seo problémy. Ten Seznam… než si to uvědomí, počkáte si 😉 Nicméně, ono to zase tak nevadí, mít zasednuta klíčová slova pro oba weby.

2016-7-7-seo-zeptejsefilipa.cz-mesic-po-presunu-domeny-seznam

Výsledek u webu (B) pro Google

Tohle už je lepší! Brandový výraz zeptejsefilipa vystoupal o 12 pozic na 3. místo a hlavně už se zachycují klíčová slova příspěvků. Stádia nákupního procesu a marketingový trychtýř už šplhají na pěkné pozice, ale celkově to zatím na oslavu nestačí.

2016-7-7-seo-zsf.cz-mesic-po-presunu-domeny-google

Výsledek u webu (B) pro Seznam

Poslední příspěvek s mojí show ZeptejSeFilipa, na téma marketingové konzultace, se už dnes (týden po publikování) zachytil na zajímavé 13. pozici v Seznamu. Stádia nákupního procesu se pyšní 3. pozicí, stejně jako marketingová show. Rád bych viděl i zeptejsefilipa keyword na lepší pozici, ale přisuzuji stav 16. pozice tomu, že web je nyní zsf.cz tudíž se méně opakuje klíčový výraz zeptejsefilipa. Hezké je, že i na klíčové slovo redirect 301 se už zachycuji právě těmito články.

2016-7-7-seo-zsf.cz-mesic-po-presunu-domeny-seznam

Tyto články o redirect SEO získávají také pozice

Pár dnů jsem naskočil na 4. pozici pro klíčové slovo redirect 301, včera to padlo na 21. pozici. Uvidíme co se bude dít dál, až se Seznam vzpamatuje.

seo-redirect-stav-seznam

Stav indexu webu (B)

Od minulého týdne přibylo 5 nových indexovaných stránek a 23 nově indexovaných obrázků. Super!

indexace-seo-zsf.cz

Díky za dočtení až sem a když budete mít chvilku, napište do komentářů, zajímá mě váš názor.