Blog

SEO a 301 redirect: 5. díl

seo-a-redirect-301-5dil

Jaký je stav SEO měsíc po přesunu domény?

Pro ty, kteří čtou tento článek jako první a nečetli od prvního dílu: SEO a 301 redirect: 1. díl, vysvětlím stručně o co jde. Od začátku roku 2016 jsem provozoval tento web na doméně http://www.zeptejsefilipa.cz (dále jen web A) a dne 6. 6. 2016, jsem koupil doménu https://zsf.cz (dále jen web B), na kterou jsem vše z původního webu přesunul. Použil jsem přesměrování 301 a nyní měřím, co se děje s pozicemi ve vyhledávačích u obou webů.

A jdeme rovnou na Google statistiku webu (A)

Očekávané další pády pozic, v podstatě většinová ztráta pozic v rámci již přesunutých stránek na web (B) a posílení klíčových slov “marketingový pořad”, nebo “marketingová show”, o kterých se na webu (A) stále bavím v rámci své osobní prezentace.

2016-7-18-google-zeptejsefilipa

Seznam pozice webu (A)

Konečně i Seznam mluví podobnou řečí jako Google a sráží viditelnost webu na určitá klíčová slova spojená s předchozími stránkami show. Posilují se brandové výrazy a “marketingová show”, což je v pořádku, tyto jsou spojeny s mojí osobní prezentací na webu (A).

2016-7-18-seznam-zeptejsefilipa

Jak si vede nový web (B) na Google

Google pozice se uchycují, posílil se brand výraz “zeptejsefilipa” a další klíčová slova dle optimalizace témat jednotlivých show.

2016-7-18-google-zsf

A co Seznam pozice

Seznam se vzpamatoval, zaindexoval některá klíčová slova show a už se zachytuje i brandový výraz “zeptejsefilipa”. Uvidíme jak se budou věci dále vyvíjet.

2016-7-18-seznam-zsf

Stav indexu webu (B)

Od minulého měření (před 12 dny) je o 4 stránky více a o 36 obrázků více. Stav na jedničku.

indexace-webu-zsf

Spam score je stále vysoké

Podle MOZ Open Site Explorer je na doméně (B) vysoké spam score. To mi bylo zanecháno po předchozím majiteli, který doménu prodával a vystavoval na ni všemožné odkazy (což bohužel indikovalo technicky link farmu). Na indexu nových stránek to ale očividně vliv nemá a i přes hrozivé SPAM SCORE bude web zřejmě ok.

Je pravděpodobné, že získání kvalitních zpětných odkazů napomůže ke zlepšení spam score.

Doména (B) bez www

zsf-spam-score

Doména (B) s www

Doména už 5 týdnů nefunguje na variantě s www a přesměrovává se automaticky na variantu bez www. Uvidíme, jak dlouho bude OSE uchovávat informaci o spam score u varianty s www.

zsf-spam-score2