in

Kdo rozhoduje o nákupu v domácnosti

Ovlivnění nákupního rozhodnutí jde tak daleko jak jen může. I do vaší rodiny. V rodině se běžně o nákupech rozhoduje po oboustranné diskuzi. Někdy i bez diskuze. O větších investicích v rodině rozhoduje tzv. “hlava domácnosti”. Obvykle to bývá muž. Pokud se tato role neurčila, nebo není stanovena, je hlavou rodiny ten, kdo do rodinného koše přináší více peněz. V tomto případě to může být i žena.

Pro marketingového odborníka je velmi důležité správně poznat, kdo nákup ovlivňuje, kdo dává první impulz a který člen rodiny pak vykoná výběr dodavatele. Od tohoto zjištění se odvíjí také způsob prezentace reklamy pro ženy, nebo pro muže.

Napište do komentářů pod Youtube videem řešení z otázky.


Líbí se ti moje marketingová show? Odebírej videa!

Komentáře

  1. Koho bych dal do sprchy fakt nevím. U nás v rodině výše příjmů nerozhoduje. Vydělám asi o 40% víc než moje žena, ale větší váhu má její stanovisko. V zásadě máme demokratický vztah, při větších investicích diskutujeme i týdny jestli do toho jít nebo ne a vyslechneme i názory přátel. No na konec se většinou se ženou shodneme. Jasně že sou momenty kdy má každý jiný názor a nechce ustoupit. Pak chtě nechtě platí co řekne manželka. A myslím, že by to jinak být ani nemělo (pokud teda chlap nežije s opravdovou slepicí).

Loading…

0

Comments

0 comments