IBM má produktově orientovanou divizní organizační strukturu. Hlavní charakteristikou tohoto typu organizační struktury je reprezentace obchodních procesů podílejících se na řízení vývoje, výroby, distribuce a prodeje produktů.

Společnost IBM působí v pěti segmentech. Kognitivní řešení, globální obchodní služby, technologické služby a cloud platformy, systémy a globální financování.

IBM

Moje první práce na HPP

IBM Command Center

Pracoval jsem v IBM Global Services Delivery Center Czech Republic, s.r.o. v tzv. “komanďáku”. Jednalo se o monitorování a správu systémů gigantických společností na světě. Mezi mé klienty patřil 4 roky Michelin a následné 2 roky jsem se intenzivně věnoval klientům Technicolor a FNAC.

V roce 2010 obdržel každý člen našeho týmu ocenění za nejlepší kvalitativní výsledky ze všech divizí střední Evropy.

Delivery Centre CE Quality Award

Toto ocenění mi udělil Jeff Stangeland (IBM Delivery Centre, výkonný ředitel pro střední Evropu) s cílem zohlednit můj přínos za kvalitativní výsledky.

Co jsem se naučil

Práce v týmu a krizové řízení

Zásady, které jsem se v IBM naučil, jsem přenesl i do svého podnikání. Například, pokud se stane problém, musí se o situaci jako první dozvědět zákazník. Tento přístup pomáhá upevňovat důvěru mezi firmou a zákazníkem. Sdělení, že se něco nepovedlo, není oblíbená činnost, ale je to rozhodně lepší, než čekat, až na problém přijde klient sám. Držím se pravidla:

Never let the situation Mean More Than the Relationship ~ John Maxwell on “Winning with people”.

  • Naučil jsem se pracovat pod značným tlakem. Díky tomu se i ve stresových situacích rozhoduji logicky s klidnou hlavou a nenechám se rozhodit.
  • Zjistil jsem, jak důležité je pracovat v týmu a že společná práce všech členů je vždy efektivnější, než kdyby každý pracoval odděleně.
  • Často jsem volal do Francie, USA, Německa, nebo Indie a zjistil tak drobné odlišnosti a specifika v komunikaci jednotlivých národů.
ikonka tečka oddělovač stránky
ikonka tečka oddělovač stránky

Máš konkrétní požadavek nebo otázku? Napiš mi.

Kontaktní údaje

emailzeptejsefilipa@gmail.com
mobil(+420) 777 200 308
adresaPalackého třída 131, Brno - Královo Pole

Sleduj mě na sociálních sítích

Kontaktní formulář