Společnost Hošek Motor a. s. byla založena v roce 1995 jako zastoupení stuttgartské automobilky Mercedes-​Benz pro Brno a jižní Moravu. V témže roce byla zahájena výstavba a v roce 1996 byl zprovozněn prodejní a servisní areál v Brně-Vinohradech.

Za 20 let svého působení se společnost postupně rozrůstala. V roce 2002 se areál na Vinohradech rozrostl o prodejní a servisní místo pro nákladní vozy a v roce 2006 byl rozšířen původní showroom pro osobní a dodávkové vozy. 24. 1. 2014 otevřela společnost Hošek Motor slavnostně nové prodejní a servisní místo Hošek Motor Brno-Jih na Vídeňské ulici.

mercedes benz

Počáteční stav

Chybějící odborník, který by kontroloval práci SEO a marketingové agentury

Když jsem byl osloven vedením společnosti Hošek Motor a. s. pro provedení analýzy stavu a návrh řešení, objevil jsem mnoho nedokonalostí v práci marketingové agentury, kterou tato společnost najímala. Bylo tedy nutné jít k jádru problému nikoli cestou “Proč je ta agentura špatná”, ale “Proč nejsou nastavená jasná pravidla a nikdo dodání prací odborně nezkontroluje”? Příliš velká důvěra v jednu agenturu pak způsobovala nedostatky a volnější přístup k detailům kampaní. Problémem také byla nižší osvěta v online marketingu a SEO nastavení u vedoucích pozic ve firmě.

Požadavkem bylo individuální školení online marketingu tak, aby jim agentura nemohla kličkovat argumenty, nebo se tvářit, že je vše hotovo, když má projekt skryté nedostatky. V zadání bylo také provedení kompletní SEO analýzy a doporučení marketingové strategie.

Řešení a výsledky

Školení top managementu v oblasti online marketingu

Zavedení sezonní valentýnské akce “Dej si pusu v Mercedesu” pro fleetové zákazníky.

Zvýšení efektivity podpůrné akce Mercedes Driver pro studenty, jejímž cílem bylo seznámit rodiče a studenty s bezpečností a funkcemi vozidel Mercedes-Benz třídy A a snížit rozšířenou představu, že tato značka je drahá a nedostupná. Student, který se soutěže účastnil, musel vyplnit dotazník, sdílet akci a přivést rodiče na zkušební projížďku. Po splnění úkolů se každý týden losovalo a jeden ze studentů vyhrál autoškolu zdarma. Autoškolám jsme vytvořili zvýhodněnou nabídku vozů Mercedes-Benz (v Brně se prodalo 6 autoškolám), takže zde zkušenost s touto značkou pokračovala.

Oponentura před agenturou, která zpracovávala projekt; návrhy na vylepšení.

SEO analýza a zrychlení načítání stránek hosekmotor.cz a mercedes-driver.cz

Pravidelný mentoring top managementu v oblasti online marketingu a psychologie prodeje. Cílem bylo naučit top management samostatně vyhodnocovat efektivitu práce marketingových agentur a pohlídat si kvalitu dodávaných služeb.

ikonka tečka oddělovač stránky
ikonka tečka oddělovač stránky

Máš konkrétní požadavek nebo otázku? Napiš mi.

Kontaktní údaje

emailzeptejsefilipa@gmail.com
mobil(+420) 777 200 308
adresaPalackého třída 131, Brno - Královo Pole

Sleduj mě na sociálních sítích

Kontaktní formulář