Show, Blog

5 důvodů, proč nebudete bohatí

Existují důvody, proč nebohatnete a jen zůstáváte (udržujete) standard životní úrovně, na který jste zvyklí. Často se to odvíjí od prostředí, ve kterém vyrůstáte, ale také od vět, kterými vás ostatní “zaklínají”.

Ze svých zkušeností a z toho, co vnímám kolem sebe u svých přátel, kolegů a známých, jsem připravil 5 hlavních důvodů, proč lidé nebohatnou a zůstávají u toho co mají, stagnují a ve svém osobním vývoji pomalu couvají zpět.

Bohatství je pro vyvolené

Pokud je pro vás bohatství tabu, něco jen pro určitou skupinu lidí, pak nejste na správné cestě. Bráníte si ve zbohatnutí tím, že sami sebe od takové představy oddělujete.

Rozhodnutí a změna

Na začátku musí být myšlenka, inspirace, u které ale nesmíte zůstávat příliš dlouho. Aby se něco mohlo změnit, nesmí to zůstat jen ve vašich představách “někdy to udělám”, “příští rok to udělám”, “zítra bude lepší den..” apod. Máte dobrý nápad? Zklamu vás – nemáte NIC, dokud něco nezměníte. Dobrých nápadů má každý spoustu, činy jsou tím, co rozděluje bohaté od těch, kteří zamrznou v naivních představách.

Konec prokrastinace?

Oblíbené slovo, které najednou každý používá. Prokrastinace. Ano, je to sice hezké, pracovat na tom, jak zefektivnit své činnosti, ale mít prostor pro vydechnutí a odpočinek je také velmi důležité. Ovšem hledat stále nějaké výmluvy, proč se nemůžete něčemu věnovat, to je toxické chování, které vám bude bránit zbohatnutí.

Uspokojování potřeb

Dopřáváte si luxusu? Kupujete si nejnovější zařízení a přitom by vám bohatě stačilo to, které již máte? Stává se vám, že žijete od výplaty k výplatě a přitom máte každý rok nový mobil? Nemůžete si ušetřit? V cestě k získání základního kapitálu vám může stát toto chování. Rozmazlenost vůči sobě. Pokud chcete získat základní kapitál do podnikání, musíte si na to nejdříve ušetřit. Ten kdo neumí zacházet s penězi, nebude nikdy bohatý.

Zkratky při plánování

Už teda máte nějaký nápad a provedli jste první změny. Super! Další nástraha ale bude číhat v plánování. Budete mít již nějaké první výdělky, ale stále se to nebude zlepšovat. Stále jako kdyby jste měli ty stejné zakázky a žádné pořádně vydělané peníze. Může se vám stát, že málo plánujete vlastní proces, postup, kterým jdete má totiž také svůj vývoj. Když budete hledat zkratky, nebudete úspěšní.