Blog, Show

7 tipů pro snazší učení nejen pro studenty

Snadné učení je téma, které zajímá všechny studenty. Jak se lépe a rychleji naučit látku do školy? A co podnikatelé? Ti určitě také potřebují nové informace rychleji vstřebávat, protože dnešní doba je hlavně o informacích.

V dnešním dílu vám odkryji 7 nejlepších tipů pro snadnější učení nejen pro studenty.

1. Barvy – odlišujte si své desky jinou barvou, dokonce používejte pro určitý typ předmětu jen jeden zvýrazňovač. Lépe se vám bude vzpomínat na podtržené úryvky. Lépe se vám vybaví obal sešitu, pokud bude ve stejné barvě a také ho rychleji najdete na stole, nebo ve skříni.

2. Hudba – poslouchejte hudbu bez textu. Text sice po nějaké době může mozek hodit na druhou kolej a přestat ho vnímat, ale je menší pravděpodobnost, že se tak stane oproti hudby bez slov. Slova v hudbě váš mozek zaměstnávají a není to nejlepší řešení.

3. Svalová paměť – učivo si předříkávejte nahlas, nebo si ho přepisujte formou krátkých poznámek. Vše to děláte navíc pro své učení, jak ho artikulujete, jak ho přepisujete, se zapisuje do svalové paměti.

4. Mnemotechnické pomůcky – existuje velice hezky napsaný článek na Wikipedii, určitě mrkněte.

5. Nahrajte se – když cestujete, posilujete, nebo se jdete projet na kolečkové brusle, nahrajte si učivo do mobilu a pak si jej přehrávejte. Je to efektivní a ještě se u toho můžete protáhnout.

6. Pauza – udělejte si pauzu. Mozek se využívá neefektivně při dlouhém sezení. Udržujte také pitný režim!

7. Zábava – s přáteli si můžete udělat hru na zkoušení. Je jedno kdo vyhraje, při takových hrách si spojíte informace s určitou situací, smíchem apod. To jsou velice silné kotvy pro paměť.

Vyzkoušeli jste nějaké jiné techniky snazšího učení? Co třeba rychlo-čtení? Napište do komentářů.