Blog, Show

Kolik stojí vybavení Youtubera pro streamování

Vybavení pro live stream na Youtube, Facebook, nebo Twitch nemusí být drahé. Poradím vám, jaké konkrétní produkty používám (mikrofon, web kamera, klopák, apod.) a podíváme se na ceny takového vybavení. Ve videu také provedu živě srovnání kvality záznamu live streamu na Facebook z mobilu a za použití klopového mikrofonu značky RODE smartLav+.

➜ Software na streamování: https://obsproject.com/

➜ Nebo mnou oblíbenější soft 🙂 https://streamlabs.cz

Ke streamování vám bohatě postačí obyčejný mikrofon (kondenzátorový + externí zvukovka je lepší, ale postačí i dynamický). Pro záznam obrazu je nejlepší webkamera Logitech HD Pro Webcam C920, kterou mimo mě používají Youtubeři jako Jirka Král, nebo StandaShow a tato webka je velmi oblíbená napříč streamery všeobecně.

Napište do komentářů, jaký vybavení pro streamování používáte vy. Ono také postačí i obyčejný chytrý mobil a ke streamování máte otevřenou cestu. Minimálně do doby, než to budete chtít posunout do vyšší kvality.

Žádný z produktů, který ve videu ukazuji, není součástí placené spolupráce. Proto také ani nenabádám k tomu, kde konkrétně si produkty koupit. Jedná se o vybavení, které pro svou produkci používám několik let.