Show, Blog

Nejhorší otázky na pracovním pohovoru

Pracovní pohovor má svá pravidla, ale také obvyklé otázky, na které se můžete předem připravit. V dnešním dílu se podíváme na dvě nejčastější otázky na pracovním pohovoru a jak na ně nejlépe reagovat.

Časté otázky na pracovním pohovoru

Jakým způsobem zachovat chladnou hlavu a správně odpovědět na tyto nejčastější otázky:

1. Řekněte nám něco o sobě

Pracovní pohovor obvykle začíná nějakým představením společnosti a přivítáním. Z 99% bude následovat otázka, kterou vás personalista vyzve k představení vaší osoby a vašeho profesního života. Tato otázka padne vždy a můžete se na ni připravit.

Předvedu vám názorně, jak na tuto otázku odpovědět.

2. Proč bychom měli zrovna vás vybrat na tuto pozici?

Tato otázka je méně příjemná, když na ni nejste připraveni. Zde se totiž musíte prodat, ale prodat se správně. Nesnažte se ze sebe dělat někoho kým nejste, ale přílišná skromnost vám také nepomůže.

Nebojte se, přijímací pohovor proběhne jako příjemná schůzka s někým novým, na kterou se můžete těšit. Budete totiž připraveni na nejhorší otázky, které se s největší jistotou určitě objeví.

Jako takový menší bonus jsem pro vás našel to video od Jobs.cz https://www.youtube.com/watch?v=CLy7M5OnbI0 (s jobs.cz jsem se na žádné reklamě nedomlouval, tak doufám, že mi alespoň někdo pošle pohlednici s podpisama, když o to tady zakopnou) 😀

Přeji vám, aby se vám podařilo získat práci, po které toužíte.