Show, Blog

Networking – ani netvor, ani king

Networking – obchodní snídaně

Networking, tzv. obchodní snídaně a moje první zkušenost. Popíšu vám, co jsem provedl za kousek na své první obchodní snídani a jak jsem si tam získal všechny.

Osobní prezentace při první schůzce je jedním z nejdůležitějších momentů. Na networkingu tento první dojem uděláte hned na desítky lidí. Jak to udělat správně a jak navázat vztahy správně? Dávejte jako první!

Věřte mi, že na networking setkání se většina připravuje prodat sami sebe, prodat svůj produkt, chtějí vydělat. Chtějí aby jim networking snídaně přinesla zakázky.

Networking je ve skutečnosti seznámení se zajímavými lidmi

Představte si sami sebe, když vám někdo něco nabízí. Něco, co zrovna nevyhledáváte. Asi to bude dobrá služba, ale prostě v té první chvíli jdete do defenzivy a s úsměvem odmítáte cokoli vám někdo nabízí. Nechcete kupovat.

V osobní prezentaci jde o to stejné. Pokud budete mluvit jen o sobě, o tom co děláte, o tom co prodáváte, lidé to znudí. Budou se vám chtít vyhnout, protože se s nimi bavíte jako netvor. Někdo, kdo z nich chce vysát životní energii a udusat je ke koupi svého produktu.

Nemluvte jen o sobě

Co to obrátit a místo toho zaměření na sebe, zaměřit se na ty ostatní? Stejně jako KING má své království a chce mít přehled, zajímá se o ostatní, diskutuje s nimi a zajímá se o jejich potřeby. To je ten pravý způsob, jak navázat první konverzaci. Vyhněte se ale povrchním otázkám, které vás ve skutečnosti vůbec nezajímají.

Ani netvor, ani king

Ani netvor ani king? Ani jako king byste neměli zapomenout vhodně vsunout to, čím se zabýváte a jak byste mohli konkrétně obohatit osobu se kterou mluvíte, sami uvidíte, zda se konverzace rozvede. Jestli ne, zaměřte se zpátky na diskuzi, ve které se cítíte ok, ale vyhněte se přehnané prezentaci své služby.

Celý příběh o mé networkingové snídani včetně podcastu, která pak na to udělal Tim Francis ve svém pořadu na iTunes.

Máte vlastní networkingový příběh? Napište do komentářů.