Show, Blog

Pekelný prodej domén

Už se vám někdy stalo, že vám zavolal nějaký neznámý prodejce a tvrdil, že “někdo” si chce koupit domény s vaším brandem na jiných koncovkách, nebo např. s pomlčkou? Měli byste zpozornět, pokud vlastníte doménu a ještě se vám tohle nestalo.

V dnešním díle vám ukážu, jak se liší normální doménový spekulant od totálních šmejdů, kterým nevadí lhát, uvádět nepravdy a dostat zákazníka tam, kam chtějí.

Prodej domén po telefonu

Když vám takový vykutálený prodejce zavolá, prodejní rozhovor vypadá přibližně následovně:

Dobrý den, chtěli bychom vás informovat, že si nějaký kupec vyhlédl domény, které jsou velmi podobné té vaší: (např. silawebu.cz)

tyto domény si u nás můžete zakoupit za výhodnou cenu (protože jinak by ji koupil ten zlý člověk a jistě by vám poškodil dobré jméno).

Domény: (např. sila-webu.cz silawebu.eu silawebu.com)

Musíte ale reagovat hned, stačí, když mi po telefonu, nebo po e-mailu obratem potvrdíte, že domény kupujete a já vás upřednostním.

Nátlakový prodej není výhodný, proděláte tisíce

Výsledek? Pokud souhlasíte, proděláte tisíce. Nejen, že nákup takových domén nemá smysl, ale cena za tyto domény u takového nátlakového prodejce bude více než 20x vyšší. Je běžné, že tyto domény po vašem odmítnutí budou stále volně k dispozici, protože celá tato pohádka je pouze dobře vymyšlený scénář jak vás vystrašit pro účel prodeje.