Blog, Show

Pracovní pohovor levou zadní

Na pracovní pohovor se nestačí připravovat jen před ním. Na takovou schůzku se prakticky připravujete celý život. Váš život je již hotovým důkazem, zda se na žádanou pozici hodíte, nebo ne.

Klasické otázky na pohovoru – buďte připraveni

Zbytečně nepřeceňujte tuto obchodní schůzku, ale ani nepodceňujte přípravu na nejčastější dotazy, které na ní jistě padnou. Není nic trapnějšího, než nevědět odpověď na typické dotazy “Proč jste si vybral naši společnost”, “Co vás zaujalo na naší firmě”, “Jaké máte plány do budoucna”, “Jaká je vaše představa o výši platu”, apod.

Na pohovoru záleží na dojmu, který vytvoříte

Na pracovním pohovoru vytváříte svou vizitku. Dobře se připravte, ale nezapomeňte se chovat přirozeně a neupínejte se na to, že vám někdo něco má dávat. Častou chybou je právě očekávání, že si pro něco jdete, že máte dostat dárek v podobě pozice. Tyto myšlenky je potřeba dopředu z hlavy vyhnat. Vy jste totiž to, co cílová firma chce ve svém týmu – vy jste hodnota, kterou si chtějí nakoupit. Oni by se měli také snažit vás přesvědčit.

Pohovory v praxi a moje zkušenosti

V tomto videu vám řeknu, jak se nenechat odrbat nízkým nástupním platem, jak být na pohovoru vnitřně vyrovnaný a uvedu praktické příklady z vybraných pohovorů, na kterých jsem byl.