Blog, Show

Pravda o motivaci

Motivační kurzy, lidé, kteří se zabývají osobním rozvojem, nebo osobním růstem.. kdo na takové akce asi chodí? Vždycky mě fascinuje hojná účast na takových seminářích, kurzech a konferencích. Lidé si asi rádi poslechnou někoho, kdo jim říká, jak mají být motivovaní, jak mají žit svůj život ve spokojenosti, jak mají být úspěšní.

Motivace a osobní rozvoj

Začal jsem se tedy tématem motivace zabývat. Netrvalo dlouho a mám pro vás tento ucelený pohled na motivaci jako takovou. V dílu rozeberu i načasování toho “hledání motivace” a skills-set, který skutečně potřebujete.

Pokusím se také vyvrátit alarmující nutnost “cítit se motivovaný” dříve, než do něčeho jdete. Motivaci na začátku nepotřebujete hledat. Ta se dostaví ve chvíli, kdy začnete danou věc dělat.

Motivaci nepotřebujete

Lidé, kteří se potřebují cítit dobře a motivovaní před tím, než něco půjdou dělat toho moc neudělají. U všech svých nejlepších rozhodnutí v životě, jsem na začátku nepotřeboval hledat motivaci, prostě jsem se rozhodl a šel do akce. Nehledal jsem nikoho kdo by mi řekl, “Ano Filipe, je čas, 3, 2, 1, teď – můžeš”.

Vliv disciplíny a konzistence na výsledek

Motivace je také velmi přeceňované emoce. Motivace vám nestačí a můžete začít něco dělat i bez ní. To, co totiž skutečně potřebujete je disciplína a konzistence.

Více vám řeknu a vysvětlím v dílu. Napište do komentářů, co si o tom myslíte 🙂 Díky za sledování.