
S.O.S. – Shining Object Syndrom – jedná se o syndrom, který postihuje vysoce kreativní lidi, jako jsem já. Funguje to tak, že máme chuť startovat nové projekty, ale pak se snadno necháme rozptýlit něčím novým a startujeme další novou věc. Právě kvůli tomu, že nás ta první už omrzela. S tímto lze bojovat disciplínou a vytvořením plánu, kterého se pak držíte. Také vám v tom pomůže nějaký parťák, který s vámi tuto cestu jde.
▼
Není ADD/ADHD, což je porucha pozornosti, vnitřní neklid, hyperaktivita apod.
▼
O co se jedná
Extrémní nadšení pro startování něčeho nového. Velká pravděpodobnost se nadchnout pro něco jiného na nedodělat to stávající. Chuť často začínat nové věci a nedokončovat.
▼
Příklady
➜ Četba knihy – kolik knih máte rozečtených a nedokončených?
➜ Software – kolik prográmků jste se skutečně naučili používat?
➜ Hra – kolik her jste dohráli do konce?
➜ Učivo – kolik nových znalostí ovládáte úplně?
➜ Posilovna – chodíte pravidelně, nebo jste jen před nějakou dobou začali a teď už zase nechodíte?
▼
Jak z toho ven?
➜ Je to správné pro můj business?
➜ Chtějí to mí zákazníci? Jsou ochotni za to zaplatit?
➜ Mám k tomuto prostor z toho udělat úspěšný projekt?
➜ Mám nějaké jiné projekty
▼
Není nic špatného na tom milovat inovace. Jen se nenechte chytnout do začarovaného kruhu zkoušení nového a nedokončování původního.